Početak » Novosti » Razmena dobre prakse

Razmena dobre prakse

Saradnja sa Gimnazijom Celje — Centar nastavlja se i razmenom iskustava vezanih za organizaciju i izvođenje nastave. Profesorke biologije i hemije Danica Centrih i Smiljana Adamič boravile su u Kruševcu od 13. do 19. novembra u okviru Erazmus+ KA1 projekta mobilnosti vezanog za posmatranje na radnom mestu.

Tokom boravka, koleginice su upoređivale nastavne planove, programe i udžbenike u Sloveniji i Srbiji, posmatrale izvođenje nastave i vežbi, pratile rad sekcija koje razvijaju i neguju ekološku svest i naučno-istraživački način razmišljanja, a razgovarale su i sa učenicima, nastavnicima i upravom škole o ciljevima i izazovima u organizovanju učenja.

Pored nastave, koleginice su se upoznale sa kulturnim, istorijskim i umetničkim znamenitostima grada i okoline, prisustvovale poetsko-muzičkoj večeri u organizaciji učenika Gimnazije, posetile su Jastrebac i obišle Smederevo, a bilo je vremena i za druženje sa kolegama i obnavljanje poznanstava koja su se razvila tokom dugogodišnje saradnje između Gimnazije Celje — Centar i Gimnazije u Kruševcu.

Zajednički je zaključak da je projekat u potpunosti ispunio svoj cilj jer je su svi učesnici imali lepu priliku za učenje, obogaćivanje svoje nastavne prakse i produbljivanje saradnje.

Prof. Stanislava Arsić