Početak » Novosti » Evropski dan jezika

Evropski dan jezika

Učenici i profesori Gimnazije u Kruševcu  obeležili su Međunarodni dan jezika koji ima za cilj promociju kulture i jezičke raznolikosti naroda Evrope.

Svečani događaj je održan 26. septembra u 19 časova, u kabinetu za muzičku kulturu. Program su pripremili profesori engleskog i drugog stranog jezika u saradnji sa učenicima.Tokom programa učenici su predstavili svoje prezentacije o značaju evropskih jezika, upoznajući nas na taj način sa njihovom istorijom i kulturnim obeležjima . Program je imao i svoj umetnički deo  u kome su učenici izvodili pesme na francuskom, nemačkom, italijanskom i engleskom jeziku.  Time je naglašeno bogatstvo jezika i lepota jezičke raznolikosti.

Nakon prigodnog programa usledila je i prigodna zakuska – đakonije iz raznih zemalja u čijoj pripremi su takođe učestvovali učenici.

Svi prisutni su uživali u događaju koji je ukazao na važnost podizanja svesti o međukulturalnom, globalnom razumevanju i razmeni ideja bez obzira na jezičke razlike.

Andrea Milutinović 4/2