Почетак » Новости » Јавни позив за ученике Гимназије

Јавни позив за ученике Гимназије

Јавни позив за учеснике размена ученика у Еразмус + пројекту мобилности током школске године 2024/25.

Овај јавни позив је отворен за све ученике 2. разреда Гимназије у Крушевцу.

Поштовани ученици и родитељи,

Гимназија у Крушевцу организоваће у наредном периоду размену ученика са две партнерске школе, у оквиру Еразмус+ пројекта.

Четворо ученика другог разреда Гимназије угостиће ученике из партнерске школе из Цеља (Словенија) од 17. до 23. новембра 2024, а гостоваће у Словенији, код истих ученика, од 6. до 12. априла 2024. у пратњи професора.

Такође, ученици другог разреда наше школе угостиће десеторо ученика из Куманова (Северна Македонија) од 1. до 7. децембра 2024, а исти ученици боравиће у Куманову од 30 марта. до 5. априла 2025. у пратњи професора.

Од ученика који се пријаве за размену и њихових родитеља очекује се да учествују у свим активностима предвиђеним програмом, да обезбеде у својој породици смештај и оброке за своје госте током једнонедељног боравка, као и да их дочекају и брину о њима у духу гостопримства и толеранције.

Нашим ученицима ће током боравка у Словенији/Северној Македонији такође бити обезбеђени смештај и оброци у породицама ученика, а остали трошкови (пут, путно здравствено осигурање, остале предвиђене активности) су обезбеђени из средстава Еразмус+ пројекта.

Избор учесника извршиће школски Еразмус тим на основу поднетих пријава у складу са захтеваном полном структуром (Цеље – 4 девојчице; Куманово – 5 девојчица и 5 дечака). Радни језик обе размене је енглески/српски.

Пријаве ученика примаће се до 17. 10. 2024. у 12 часова на следећем линку https://forms.gle/RgWMBWHinwnsGZUJ8 .

Након избора учесника, одржаће се информативни родитељски састанци о чему ћете бити накнадно обавештени.

Еразмус тим

Биљана Дачић, директор