Početak » Novosti » Javni poziv za učenike Gimnazije

Javni poziv za učenike Gimnazije

Javni poziv za učesnike razmena učenika u Erazmus + projektu mobilnosti tokom školske godine 2024/25.

Ovaj javni poziv je otvoren za sve učenike 2. razreda Gimnazije u Kruševcu.

Poštovani učenici i roditelji,

Gimnazija u Kruševcu organizovaće u narednom periodu razmenu učenika sa dve partnerske škole, u okviru Erazmus+ projekta.

Četvoro učenika drugog razreda Gimnazije ugostiće učenike iz partnerske škole iz Celja (Slovenija) od 17. do 23. novembra 2024, a gostovaće u Sloveniji, kod istih učenika, od 6. do 12. aprila 2024. u pratnji profesora.

Takođe, učenici drugog razreda naše škole ugostiće desetoro učenika iz Kumanova (Severna Makedonija) od 1. do 7. decembra 2024, a isti učenici boraviće u Kumanovu od 30 marta. do 5. aprila 2025. u pratnji profesora.

Od učenika koji se prijave za razmenu i njihovih roditelja očekuje se da učestvuju u svim aktivnostima predviđenim programom, da obezbede u svojoj porodici smeštaj i obroke za svoje goste tokom jednonedeljnog boravka, kao i da ih dočekaju i brinu o njima u duhu gostoprimstva i tolerancije.

Našim učenicima će tokom boravka u Sloveniji/Severnoj Makedoniji takođe biti obezbeđeni smeštaj i obroci u porodicama učenika, a ostali troškovi (put, putno zdravstveno osiguranje, ostale predviđene aktivnosti) su obezbeđeni iz sredstava Erazmus+ projekta.

Izbor učesnika izvršiće školski Erazmus tim na osnovu podnetih prijava u skladu sa zahtevanom polnom strukturom (Celje – 4 devojčice; Kumanovo – 5 devojčica i 5 dečaka). Radni jezik obe razmene je engleski/srpski.

Prijave učenika primaće se do 17. 10. 2024. u 12 časova na sledećem linku https://forms.gle/RgWMBWHinwnsGZUJ8 .

Nakon izbora učesnika, održaće se informativni roditeljski sastanci o čemu ćete biti naknadno obavešteni.

Erazmus tim

Biljana Dačić, direktor