Почетак » Новости » Језичка и културна разноликост на наш начин

Језичка и културна разноликост на наш начин

Ученици и професори Гимназије у Крушевцу обележили су Међународни дан језика који има за циљ промоцију културе и језичке разноликости народа Европе.

Наиме, 26. септембра у 18.45 часова, у кабинету за музичку културу, имали смо прилику да погледамо програм који су припремили професори енглеског и другог страног језика у сарадњи са ученицима. Ове године је тема програма била „Лажни пријатељи у језицима“, за чију је инспирацију послужила радионица Фондације Темпус „Плуралистички приступи језицима и културама“, у којој су током претходне школске године учествовали наши професори. Да подсетимо, Фондација Темпус је задужена за спровођење и промовисање Еразмус+ програма за који је наша школа акредитована.
Ученици су програм отворили квизом у коме се публика такмичила у препознавању лажних пријатеља у језицима, а за прва три места биле су обезбеђене пригодне награде. Поред квиза осмислили су и скечеве у којима су на хумористичан начин представили до каквих ситуација може да дође услед постојања лажних пријатеља не само међу језицима, већ и унутар једног језика.
Дружење се завршило песмом, а публика је уживала у сваком делу програма који је имао за циљ да покаже да је у савременом свету неопходно познавање већег броја страних језика како би комуникација текла несметано, а успостављене везе биле чвршће.
Биљана Пршић, професор енглеског језика и књижевности