Почетак » Новости » Математичка секција у Београду

Математичка секција у Београду

Ученици крушевачке Гимназије су и ове године кренули у потрагу за сагледавањем математике изван свакодневних оквира.

Овогодишњи Мај месец математике – М3 пред нас поставља питање: ”Да ли су игре ипак више од игре?”

Наших петоро ученика и професорка Александра Филиповић су у петак, 27. маја, заједно са другим ученицима основних и средњих школа из Крушевца отпутовали у Београд, где су обишли изложбу “Више од игре”. На питање да ли су игре ипак више од игре, одговоре су тражили кроз разне формате, интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експерименте, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

“Сагледавање света игрица, повезаност између наука, уважавање различитих мишљења, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које се уче кроз осмишљавање и играње ових игара”, препуни утисака објашњавају наши ученици.

Из године у годину трудимо се да успоставимо дух Маја, месеца математике, да што више наших ученика добије прилику да завири у нешто ново и да ово постане традиција.

Јулија Петровић 2.10

Све фотографије погледајте у Галерији >>>