Početak » Novosti » Matematička sekcija u Beogradu

Matematička sekcija u Beogradu

Učenici kruševačke Gimnazije su i ove godine krenuli u potragu za sagledavanjem matematike izvan svakodnevnih okvira.

Ovogodišnji Maj mesec matematike – M3 pred nas postavlja pitanje: ”Da li su igre ipak više od igre?”

Naših petoro učenika i profesorka Aleksandra Filipović su u petak, 27. maja, zajedno sa drugim učenicima osnovnih i srednjih škola iz Kruševca otputovali u Beograd, gde su obišli izložbu “Više od igre”. Na pitanje da li su igre ipak više od igre, odgovore su tražili kroz razne formate, interaktivne izložbe, matematičko-dramske radionice, eksperimente, EduGejming konkurs i predavanja.

“Sagledavanje sveta igrica, povezanost između nauka, uvažavanje različitih mišljenja, obračunavanje sa predrasudama o matematici, najvažnije su lekcije koje se uče kroz osmišljavanje i igranje ovih igara”, prepuni utisaka objašnjavaju naši učenici.

Iz godine u godinu trudimo se da uspostavimo duh Maja, meseca matematike, da što više naših učenika dobije priliku da zaviri u nešto novo i da ovo postane tradicija.

Julija Petrović 2.10

Sve fotografije pogledajte u Galeriji >>>