Početak » Novosti » Poziv za prijavu za učešće u razmeni učenika

Poziv za prijavu za učešće u razmeni učenika

Dragi učenici drugog razreda,

Obaveštavamo vas da će Gimnazija Celje — Center iz Slovenije i Gimnazija u Kruševcu organizovati razmenu učenika od 10. do 14. maja 2022. u Kruševcu (prvi deo) i tokom septembra/oktobra sledeće školske 2022/23 godine u Celju (drugi deo).

U aktivnostima vezanim za razmenu učestvovaće po petnaest učenika iz obe škole. Učenici će biti smešteni u porodicama svojih domaćina, koji će im, pored smeštaja (četiri noćenja), obezbediti i hranu (doručak i večeru) tokom boravka. Škola organizuje trodnevni program — radionice u školi o jeziku, običajima, socijalnim veštinama i preduzetništvu, obilazak grada, jednodnevni izlet po okolini. Sličan program će biti i tokom drugog dela razmene u Sloveniji.

U razmeni mogu učestvovati učenici drugog razreda koji imaju primerno vladanje i odličan ili vrlo dobar uspeh u prvom razredu i na kraju prvog polugodišta drugog razreda. Cena razmene ne bi trebalo da bude viša od 200 evra, ali je u ovom trenutku nemoguće pouzdano prognozirati zbog nestabilne cene goriva. Troškovi razmene će obuhvatati prevoz na relaciji Kruševac – Celje – Kruševac, putno zdravstveno osiguranje, prevoz na relaciji izleta u Sloveniji i pratnju 2 nastavnika i biće konačno utvrđeni pre organizacije drugog dela razmene.

Iskoristite priliku da upoznate nove prijatelje i prijavite se do ponedeljka 11. aprila na linku https://forms.gle/iejkmqrGEpL97rXE8.

Izbor naših učenika odigraće se sledećom dinamikom: izbor učesnika najkasnije do 26. aprila; pripremni sastanci za naše učenike i njihove roditelje, kao i povezivanje gostiju i domaćina do 6. maja.

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja obratite se profesorkama Aleksandri Filipović (afilipovic.gimks@gmail.com) i Stanislavi Arsić (sarsic.gimks@gmail.com).

U Kruševcu,

4.4.2022.