Početak » Novosti » Predstava “Paklena pomorandža” trijumfovala na Juventafestu u Sarajevu

Predstava “Paklena pomorandža” trijumfovala na Juventafestu u Sarajevu

U okviru Juventafesta, internacionalnog festivala srednjoškolskog teatarskog stvaralaštva u Sarajevu, predstava Paklena pomorandža osvojila je prvu nagradu.

Glumačka grupa koju je osnovala Sandra Maksimović, master profesor srpskog jezika i književnosti, sa učenicima Ekonomsko-trgovinske škole i Gimnazije u Kruševcu, oduševila je, kako publiku, tako i žiri na Juventafestu.

Na festivalu koji je trajao od 06. do 11. septembra, Martin Tomić, Iva Mitrović, Lara Anđelković i Ivan Dimitrijević jednoglasno su osvojili, po odluci žirija, nagradu Grand Prix za najbolju predstavu. „Na festivalu, ove, kao i prethodne godine, bili smo jedini predstavnici iz Srbije“, kaže Iva Mitrović, jedna od glumica.

Paklena pomorandža prikazuje različita doba života glavnog lika Alekse. Govori o dehumanizovanom životu današnje omladine, kao i o nerazumevanju između dece i roditelja, problemima unutar škole…

Žiri Juventafesta (Gordana Boban, Milica Kralj i Sandro Drinovac) ovako je obrazložio svoju odluku:

Grand prix, jednoglasno, dobija predstava koja je u svim segmentima (kao što su gluma, režija, vizuelni i audio identitet) na visoko profesionalnom nivou. Glumci su plenili energijom, ličnim odnosom prema temi, iskrenom emocijom, izuzetnim partnerskim odnosom i vladanjem scenom kao i svim glumačkim sredstvima. Jedinstvenom mladalačkom energijom i sjajnim talentom uspeli su na vrlo emotivan način da ostvare savršenu komunikaciju sa publikom.“

A kako su glumci doživeli ovaj festival i kakve uspomene su sa njega poneli, pročitajte u nastavku teksta.

„Pet dana ispunjenih smehom, igrom, plesom i ljudima koji me čine srećnom pamtiću zauvek! Pamtiću ove dane pune rada i truda koji mi nisu padali teško jer sam svakog trenutka učila nove stvari i upoznavala sve više i više moju glumačku ekipu. Za mene najveća pobeda i nagrada jeste osloboditi se i stvarno uživati u svakom trenutku provedenom na pozorišnoj sceni. Drago mi je što sam bila deo ovog predivnog festivala, i naravno, radujem se sledećem!“ – rekla je Iva Mitrović, učenica Gimnazije.

„Osećao sam neizmernu sreću što sam imao priliku da učestvujem na jednom takvom festivalu. Nova prijateljstva i druženja su nešto što ga čini jedinstvenim, a najbolja stvar jeste ta što nas sve vreme drži adrenalin koji nas pokreće da kreiramo i radimo na novim idejama“, kaže Ivan Dimitrijević, učenik Ekonomsko-trgovinske škole.

„Sarajevo, kada pomislim na taj grad, divna uspomena! Juventafest omogućio nam je da upoznamo nove prijatelje i steknemo nova poznanstva. Juventa nije festival. Juventa je ljubav!“, rekla je Lara Anđelković, učenica Ekonomsko-trgovinske škole.

A Martin Tomić, učenik Gimnazije, ovako je doživeo festival:

„Od prošlogodišnjeg odlaska na Juventafest u Sarajevo, mi smo kao grupa sanjali i priželjkivali ponovni odlazak na taj festival. I taj san nam se ostvario. Sam odlazak na jedan tako veliki festival, kao grupi koja nema nikakav budžet, za nas je velika stvar i zaista smo presrećni što je žiri prepoznao naš kvalitet i što je ovogodišnja Grand prix nagrada za najbolju predstavu dodeljena baš nama. Ponovni odlazak u Sarajevo, a nadamo se ne i poslednji, u nama je probudio neke od najlepših uspomena u našim životima, a zasigurno je stvorio i nove uspomene. Juventafest, stvara prijateljstva, poznanstva i ljubavi koje se pamte celog života. Takvu atmosferu i druženje nemoguće je opisati rečima.“

Ako ste ljubitelj umetnosti i pozorišta, ne propustite narednu priliku da pogledate ovu sjajnu predstavu i podržite naše mlade glumce. Osim odlične glume ova predstava podstiče na razmišljanje o ključnim pitanjima današnjeg društva.

Tijana Nikolić II/4