Почетак » Новости » Упутства за упис ученика који су положили пријемне испите за специјализована одељења

Редослед кандидата за упис у школе за које се полаже пријемни испит утврђује се на основу:

1. УСПЕХА НА ЗАВРШНОМ ИСПИТУ
  2. ОПШТЕГ УСПЕХА ОД ШЕСТОГ ДО ОСМОГ РАЗРЕДА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
  3. УСПЕХА НА ПРИЈЕМНОМ ИСПИТУ
  • За одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику,  кандидат је положио пријемни испит ако је остварио најмање 120 бодова на тесту из математике.
  • За одељење за ученике са посебним способностима за филолошке науке, кандидат је положио пријемни испит ако је остварио најмање 120 бодова, тј. по 60 бодова на сваком делу пријемног испита (значи најмање 60 бодова из енглеског језика и најмање 60 бодова из српског језика).
  • За одељење за ученике са посебним способностима за сценску и аудио-визуелну уметност, кандидат је положио пријемни испит ако је остварио најмање 120 бодова на тесту из познавања опште културе.
  1. РЕЗУЛТАТА КОЈЕ СУ КАНДИДАТИ ПОСТИГЛИ НА ТАКМИЧЕЊИМА У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ

5.ТАКОЂЕ ЈЕ ПОТРЕБНО ПОПУНИТИ ЛИСТУ ЖЕЉА, БИЛО НА ПОРТАЛУ ЕЛЕКТРОНСКИМ ПУТЕМ, БИЛО У МАТИЧНОЈ ОСНОВНОЈ ШКОЛИ, И ТОМ ПРИЛИКОМ, ПОД БРОЈЕМ 1. НА ЛИСТИ ЖЕЉА УПИСАТИ НАЗИВ И ШИФРУ СМЕРА ЗА КОЈИ ЈЕ УЧЕНИК ПОЛОЖИО ПРИЈЕМНИ ИСПИТ.

УПРАВА ШКОЛЕ