Почетак » Новости » Еразмус+ размена са Гимназијом Цеље-Центер

Еразмус+ размена са Гимназијом Цеље-Центер

Сарадња наше школе са Гимназијом Цеље—Центaр наставља се и ове године.

У суботу, 25. фебруара 2023, у посету крушевачким гимназијалкама дошло је једанаест ученица из Цеља у пратњи професорке Данице Центрих. Током наредних шест дана, гимназијалке из Цеља и Крушевца имале су динамичан културни и образовни програм: провеле су време са породицама које су их упознавале са животом у Србији, пратиле су редовну наставу, обишле знаменитости Крушевца — Цркву Лазарицу, Народни музеј, Споменик косовским јунацима, Кућу Симића, Уметничку галерију, археолошки парк, присуствовале програму поводом Дана матерњег језика, посетиле Фабрику воде у Мајдеву и Постројење за прераду отпадних вода у Крушевцу, учествовале у еколошким радионицама „Науку примени, планету озелени“ у научном клубу Центра за стручно усавршавање, као и у језичким и културолошким радионицама у Гимназији. Током једнодневног излета до Ниша посетиле су Медијану, Ћеле-кулу, тврђаву и Научно-технолошки парк, а Парламент ученика Гимназије организовао је и занимљив квиз о научним и културолошким темама којима је размена била посвећена.

Размена је допринела бољем разумевању проблема очувања животне средине и одрживог развоја, упознавању образовних система и култура двеју земаља, и, као и увек, створила је многа трајна пријатељства, незаборавне тренутке и лепа сећања.

Проф. Александра Филиповић, проф. Станислава Арсић

Фотографије можете погледати у Галерији >>> http://gimnazija.org.rs/bwg_gallery/razmena-sa-celjem-u-krusevcu/