Početak » Novosti » Erazmus+ razmena sa Gimnazijom Celje-Center

Erazmus+ razmena sa Gimnazijom Celje-Center

Saradnja naše škole sa Gimnazijom Celje—Centar nastavlja se i ove godine.

U subotu, 25. februara 2023, u posetu kruševačkim gimnazijalkama došlo je jedanaest učenica iz Celja u pratnji profesorke Danice Centrih. Tokom narednih šest dana, gimnazijalke iz Celja i Kruševca imale su dinamičan kulturni i obrazovni program: provele su vreme sa porodicama koje su ih upoznavale sa životom u Srbiji, pratile su redovnu nastavu, obišle znamenitosti Kruševca — Crkvu Lazaricu, Narodni muzej, Spomenik kosovskim junacima, Kuću Simića, Umetničku galeriju, arheološki park, prisustvovale programu povodom Dana maternjeg jezika, posetile Fabriku vode u Majdevu i Postrojenje za preradu otpadnih voda u Kruševcu, učestvovale u ekološkim radionicama „Nauku primeni, planetu ozeleni“ u naučnom klubu Centra za stručno usavršavanje, kao i u jezičkim i kulturološkim radionicama u Gimnaziji. Tokom jednodnevnog izleta do Niša posetile su Medijanu, Ćele-kulu, tvrđavu i Naučno-tehnološki park, a Parlament učenika Gimnazije organizovao je i zanimljiv kviz o naučnim i kulturološkim temama kojima je razmena bila posvećena.

Razmena je doprinela boljem razumevanju problema očuvanja životne sredine i održivog razvoja, upoznavanju obrazovnih sistema i kultura dveju zemalja, i, kao i uvek, stvorila je mnoga trajna prijateljstva, nezaboravne trenutke i lepa sećanja.

Prof. Aleksandra Filipović, prof. Stanislava Arsić

Fotografije možete pogledati u Galeriji >>> http://gimnazija.org.rs/bwg_gallery/razmena-sa-celjem-u-krusevcu/