Почетак » Новости » Јавни позив за учеснике у Еразмус + пројекту мобилности

Јавни позив за учеснике у Еразмус + пројекту мобилности

Овај јавни позив је отворен за све наставнике запослене у Гимназији у Крушевцу

Поштоване колеге,

Позивамо вас да учествујете у међународном пројекту мобилности, који се током ове школске године одвија уз подршку Еразмус+ програма Европске уније кроз активности праћења на радном месту, похађања курсева и размене ученика. Циљеви пројекта Еразмус+ акредитације су

• Усвајање добре праксе средњих школа из иностранства за неговање и унапређење школске и локалне заједнице са проактивним ученицима, наставницима и управом;
  • Повећање наставних и ваннаставних активности за одрживи развој, одговорну потрошњу, еколошки свесно друштво и здрав начин живота;
  • Унапређење наставе уз помоћ савремених наставних метода и дигиталних технологија;
  • Повећање броја наставних и ваннаставних активности из области СТЕ(А)М.

Десет изабраних наставника ће учествовати у предвиђеним активностима пројекта. Можете се пријавити за посматрање на радном месту (5 до 6 наставника) током петодневне посете некој од партнерских школа из иностранства, за похађање једнонедељног курса (2 до 3 наставника) и за пратњу групе ученика у размени (2 наставника). Сви изабрани наставници ће учествовати у језичкој и културолошкој припреми, реализацији припремних и евалуационих састанака, благовременом извештавању са активности, информисању јавности, као и у дисеменацији пројекта. Учесници ће добити и одговарајуће сертификате о учешћу у међународном пројекту, унапредиће и развити сопствене компетенције и стећи искуство у сарадњи са колегама из иностранства.

Сви заинтересовани наставници могу се пријавити попуњавањем пријаве до 15. децембра 2023. године на линку https://forms.gle/QzF3a4UeFFasCwmH8.

Ако Вам је потребно више информација о пројекту, слободно се обратите члановима Еразмус тима.

Хвала на сарадњи!

Александра Филиповић,