Početak » Novosti » Javni poziv za učesnike u Erazmus + projektu mobilnosti

Javni poziv za učesnike u Erazmus + projektu mobilnosti

Ovaj javni poziv je otvoren za sve nastavnike zaposlene u Gimnaziji u Kruševcu

Poštovane kolege,

Pozivamo vas da učestvujete u međunarodnom projektu mobilnosti, koji se tokom ove školske godine odvija uz podršku Erazmus+ programa Evropske unije kroz aktivnosti praćenja na radnom mestu, pohađanja kurseva i razmene učenika. Ciljevi projekta Erazmus+ akreditacije su

• Usvajanje dobre prakse srednjih škola iz inostranstva za negovanje i unapređenje školske i lokalne zajednice sa proaktivnim učenicima, nastavnicima i upravom;
  • Povećanje nastavnih i vannastavnih aktivnosti za održivi razvoj, odgovornu potrošnju, ekološki svesno društvo i zdrav način života;
  • Unapređenje nastave uz pomoć savremenih nastavnih metoda i digitalnih tehnologija;
  • Povećanje broja nastavnih i vannastavnih aktivnosti iz oblasti STE(A)M.

Deset izabranih nastavnika će učestvovati u predviđenim aktivnostima projekta. Možete se prijaviti za posmatranje na radnom mestu (5 do 6 nastavnika) tokom petodnevne posete nekoj od partnerskih škola iz inostranstva, za pohađanje jednonedeljnog kursa (2 do 3 nastavnika) i za pratnju grupe učenika u razmeni (2 nastavnika). Svi izabrani nastavnici će učestvovati u jezičkoj i kulturološkoj pripremi, realizaciji pripremnih i evaluacionih sastanaka, blagovremenom izveštavanju sa aktivnosti, informisanju javnosti, kao i u disemenaciji projekta. Učesnici će dobiti i odgovarajuće sertifikate o učešću u međunarodnom projektu, unaprediće i razviti sopstvene kompetencije i steći iskustvo u saradnji sa kolegama iz inostranstva.

Svi zainteresovani nastavnici mogu se prijaviti popunjavanjem prijave do 15. decembra 2023. godine na linku https://forms.gle/QzF3a4UeFFasCwmH8.

Ako Vam je potrebno više informacija o projektu, slobodno se obratite članovima Erazmus tima.

Hvala na saradnji!

Aleksandra Filipović,