Почетак » Новости » Млади у очувању животне средине

Млади у очувању животне средине

,,Млади у очувању животне средине” назив је радионице која је 19. новембра реализована у Научном клубу Центра за стручно усавршавање Крушевац, у оквиру пројектa ,,Науку примени планету озелени”.

Учесници радионице су  ученици 3. разреда специјализованог одељења за информатику и рачунарство у Гимназији, као и ученици Прве техничке школе. Ученици су имали  прилике да  прошире своје знање о најновијим истраживањима у области климатских промена и утицају на здравље човека, али и да покажу своје дигиталне вештине у креирању дигиталних материјала  у области екологије.

Ученица 4. разреда Гимназије, Ања Блажевски, представила је извештај о климатским приликама у Србији. Извештај је настао под покровитељством УНИЦЕФА у Србији  и Министарства  заштитe животне средине Србије.

Реализатори радионице су Александра Радомировић, Марина Лазаревић, Данијела Ваљаревић и Оливера Коларић.

Пројекат за младе ,, Науку примени  планету озелени“  је под покровитељством Града Крушевца, Локалног акционог плана за младе и Канцеларије за младе , а реализује га Удружење биолога Крушевац.

Александра Радомировић, проф. биологије