Početak » Novosti » Mladi u očuvanju životne sredine

Mladi u očuvanju životne sredine

,,Mladi u očuvanju životne sredine” naziv je radionice koja je 19. novembra realizovana u Naučnom klubu Centra za stručno usavršavanje Kruševac, u okviru projekta ,,Nauku primeni planetu ozeleni”.

Učesnici radionice su  učenici 3. razreda specijalizovanog odeljenja za informatiku i računarstvo u Gimnaziji, kao i učenici Prve tehničke škole. Učenici su imali  prilike da  prošire svoje znanje o najnovijim istraživanjima u oblasti klimatskih promena i uticaju na zdravlje čoveka, ali i da pokažu svoje digitalne veštine u kreiranju digitalnih materijala  u oblasti ekologije.

Učenica 4. razreda Gimnazije, Anja Blaževski, predstavila je izveštaj o klimatskim prilikama u Srbiji. Izveštaj je nastao pod pokroviteljstvom UNICEFA u Srbiji  i Ministarstva  zaštite životne sredine Srbije.

Realizatori radionice su Aleksandra Radomirović, Marina Lazarević, Danijela Valjarević i Olivera Kolarić.

Projekat za mlade ,, Nauku primeni  planetu ozeleni“  je pod pokroviteljstvom Grada Kruševca, Lokalnog akcionog plana za mlade i Kancelarije za mlade , a realizuje ga Udruženje biologa Kruševac.

Aleksandra Radomirović, prof. biologije