Почетак » Новости » Наставак међународних активности у пројекту Млади предузетници у средњој школи

Наставак међународних активности у пројекту Млади предузетници у средњој школи

Након једногодишње паузе изазване пандемијом, коначно су се стекли услови да се настави Eразмус+ пројекат Млади предузетници у средњој школи– YESSS (yesssproject.eu). Циљ овог КА2 пројекта је развијање и усвајање предузетничког начина размишљања код ученика средњих школа кроз обучавање наставника за примену сврсисходних метода и приступа. У овом стратешком партнерству поред наше школе учествују Гимназија Цеље – Центер из Словеније, 32. школа и Национална школа менаџмента из Бугарске и Мерам Анадолу Лисези из Турске.

Директорка Биљана Дачић и координаторка пројекта Александра Филиповић су учествовале на другом транснационалном пројектном састанку у Коњи у Турској, који је организовала турска партнерска школа. Представљене су активности које су реализоване у нашој школи и осталим школама, а разговарало се и о активностима које су планиране за ову школску годину. Посебна пажња је посвећена предстојећој обуци за наставнике у свим партнерским школама и пилотирању Приручника за наставнике. Додатак радном делу састанка био је и обилазак школе домаћина који нам је омогућио увид у турски образовни систем, а љубазне колеге домаћини су се потрудили да упознамо и локалне обичаје, културу иисторију.

Александра Филиповић, проф.