Почетак » Новости » Науку примени, нек Јастребац се зелени

Науку примени, нек Јастребац се зелени

У оквиру пројекта за младе Науку примени Крушевац озелени, у суботу 8. октобра, за ученике Гимназије као и за ученике основних школа, реализован је једнодневни едукативни излет на планини Јастребац.

Ученици су имали прилике да учествују  у истраживачким шетњама до резервата природе Прокоп , где су упознати са правилима понашања у природи.

Предавање спасилаца  Горске службе спасавања Србије – Mountain Rescue Service Serbiа, ученици су пратили са великим интересовањем и имали су бројна питања.

Учешћем у Едукативним   радионицама, као и у такмичењу  у изради најкреативнијег лога у духу теме пројекта, ученици су имали прилике да се боље упознају, друже  и размене идеје.

Пројекат је под покровитељством Града Крушевца, локалног акционог плана за младе . Реализатори пројекта су чланови Удружења биолога Крушевац.