Početak » Novosti » Nauku primeni, nek Jastrebac se zeleni

Nauku primeni, nek Jastrebac se zeleni

U okviru projekta za mlade Nauku primeni Kruševac ozeleni, u subotu 8. oktobra, za učenike Gimnazije kao i za učenike osnovnih škola, realizovan je jednodnevni edukativni izlet na planini Jastrebac.

Učenici su imali prilike da učestvuju  u istraživačkim šetnjama do rezervata prirode Prokop , gde su upoznati sa pravilima ponašanja u prirodi.

Predavanje spasilaca  Gorske službe spasavanja Srbije – Mountain Rescue Service Serbia, učenici su pratili sa velikim interesovanjem i imali su brojna pitanja.

Učešćem u Edukativnim   radionicama, kao i u takmičenju  u izradi najkreativnijeg loga u duhu teme projekta, učenici su imali prilike da se bolje upoznaju, druže  i razmene ideje.

Projekat je pod pokroviteljstvom Grada Kruševca, lokalnog akcionog plana za mlade . Realizatori projekta su članovi Udruženja biologa Kruševac.