Почетак » Библиотека » Новости

Новости

Издавачка кућа Clio поклонила је школској библиотеци наслове из едиције Мултимедија.

25. фебруара, у Дому омладине у Београду, одржан је семинар Интернест, под покровитељством невладине организације Библиотека плус и издавачке куће Цлио. Семинару су, као представници школске библиотеке, присуствовале професорке Дубравка Вајић и Слађана Ракић. Садржај семинара се углавном односио на медије, а доминантни циљ је био информисање о пројекту Интернест. Том приликом Цлио је поклонио школској библиотеци следеће наслове:

Дигитална култура – Чарли Гир
Медијска писменост – Џејмс Потер
Креативан капитал Србије књ. 1
Изучавање медија – Стјуарт Прајс
Европски медији у дигиталном добу – Ричард Рук
Менаџмент и креативност – Крис Билтон
Креативне индустрије – Џон Хартли (приређивач)
Маркетинг у култури и уметности – Франсоа Колбер
Менаџмент и уметност – Вилијам Џ. Бернс
Креативна интелигенција – Алан Џ. Рон
“Дигитална култура” третира се као појава која није нова, нити је њен развој условљен искључиво технолошким напретком. Ова књига написана је у убеђењу да се дигитална култура не може разумети уколико се не разлуче сви хетерогени елементи од којих се она састоји, те стога објашњава услове у којима су се они развијали и начин на који су деловали једни на друге.

Књига Дигитална култура, опремљена је фотографијама уређаја који су претходили савременим рачунарима, а који нам са ове временске дистанце изгледају као музејски експонати. Посебно је занимљив део књиге који се односи на Други светски рат и криптографију и криптоанализу, тј. науке кодовања и декодовања порука.

Ово је тек део информација из области дигиталне и медијске културе до којих можете доћи у едицији Мултимедија, а сада вам је све то доступно у школској библиотеци.