Početak » Biblioteka » Novosti

Novosti

Izdavačka kuća Clio poklonila je školskoj biblioteci naslove iz edicije Multimedija.

25. februara, u Domu omladine u Beogradu, održan je seminar Internest, pod pokroviteljstvom nevladine organizacije Biblioteka plus i izdavačke kuće Clio. Seminaru su, kao predstavnici školske biblioteke, prisustvovale profesorke Dubravka Vajić i Slađana Rakić. Sadržaj seminara se uglavnom odnosio na medije, a dominantni cilj je bio informisanje o projektu Internest. Tom prilikom Clio je poklonio školskoj biblioteci sledeće naslove:

Digitalna kultura – Čarli Gir
Medijska pismenost – Džejms Poter
Kreativan kapital Srbije knj. 1
Izučavanje medija – Stjuart Prajs
Evropski mediji u digitalnom dobu – Ričard Ruk
Menadžment i kreativnost – Kris Bilton
Kreativne industrije – Džon Hartli (priređivač)
Marketing u kulturi i umetnosti – Fransoa Kolber
Menadžment i umetnost – Vilijam DŽ. Berns
Kreativna inteligencija – Alan DŽ. Ron
“Digitalna kultura” tretira se kao pojava koja nije nova, niti je njen razvoj uslovljen isključivo tehnološkim napretkom. Ova knjiga napisana je u ubeđenju da se digitalna kultura ne može razumeti ukoliko se ne razluče svi heterogeni elementi od kojih se ona sastoji, te stoga objašnjava uslove u kojima su se oni razvijali i način na koji su delovali jedni na druge.

Knjiga Digitalna kultura, opremljena je fotografijama uređaja koji su prethodili savremenim računarima, a koji nam sa ove vremenske distance izgledaju kao muzejski eksponati. Posebno je zanimljiv deo knjige koji se odnosi na Drugi svetski rat i kriptografiju i kriptoanalizu, tj. nauke kodovanja i dekodovanja poruka.

Ovo je tek deo informacija iz oblasti digitalne i medijske kulture do kojih možete doći u ediciji Multimedija, a sada vam je sve to dostupno u školskoj biblioteci.