Почетак » Новости » Планирани сусрет на Сајму књига

Планирани сусрет на Сајму књига

На 65. Међународном сајму књига представила се и наша школа у сарадњи са Центром за стручно усавршавање Крушевац. Упоредо, одржан је и Сајам образовања, где се на штанду Центра за промоцију науке представила лингвистичка секција.

Професор мр Душица Добродолац говорила је о раду Гимназије и смеровима који се уписују. Подељен је промотивни материјал о специјализованим одељењима.

Лингвистичка секција представила је постер – презентацију којом је нагласила чување ћирилице и нашег језика. Ана Арсић, наш филолог и од октобра студент Српског језика и књижевности представила је видео-прилог “Како негујем српски језик”, а Дуња Живковић, ученица 4/1, представила је језичку слику света данас. Наглашено је неговање функционалне писмености и српског језика. Ученици су поделили материјал којим су представили специјализоване смерове Гимназије.

Ученици су пратили и књижевне сусрете на Сајму, а нарочито су уживали у новим издањима класичних писаца.

Јана Јевтић 4/10