Početak » Sekcije » Šahovska sekcija – ponovo u Gimnaziji

Šahovska sekcija – ponovo u Gimnaziji

U Gimnaziji je krenula sa radom šahovska sekcija. Sekciju vodi FIDE majstor u šahu, Marija Urošević, međunarodni licencirani šahovski instruktor, bivša kadetska i omladinska reprezentativka Srbije, bivša prvakinja Grčke u problemskom šahu, profesor ekonomije i biznisa u našoj školi.
Učenici koji žele da igraju šah, nauče nešto novo o šahovskim motivima, otvaranjima, bave se šahovskim problemima, mogu se prijaviti direktno kod profesorke Marije ili svom razrednom starešini. Sledeći šahovski sastanak sekcije biće održan u subotu, 22.aprila sa početkom u 09 časova.
Na kraju školske godine šahovska sekcija organizovaće prvenstvo Gimnazije u šahu i ukoliko mogućnosti dopuste, simultanku sa nekim od bivških šahovskih reprezentivaca Srbije.
Gens una Sumus!