Почетак » Новости » Свети Сава, изван времена

Свети Сава, изван времена

И ове године смо се сабрали да „ускликнемо с љубављу Светитељу Сави“ . То чинимо већ други пут у необичним околностима. Наше „сабрање“ је и овог пута без домаћинских загрљаја и пољубаца, на које сте и на које смо навикли. Ипак, није нам мала утеха што су нам гости данас сви професори Гимназије, представници Цркве и институција, сви њени сарадници; сви њени ђаци, и бивши и будући; сви родитељи ђака… сви Крушевљани, сви пријатељи Гимназије! Добро нам дошли!

У метежу пандемијске пошасти која је из темеља померила животе сваког земаљског створа, узнемирени због садашњости, уплашени од будућности, романтичарски бежимо у прошлост. А у оној националној, на сваком бедему, на почетку и на крају, и у најдубљој и у највишој тачки, на свакој раскрсници – светлоноси најсвестраније, најоданије,  најтемељније, најсаборније име српске нације – Свети Сава.

У наставку наше Светосавске академије обратиће вам се директорка, Биљана Дачић:

Беседа директорке, Биљане Дачић

Светосавски ђак, Милица Ракић, обратиће вам се путем аудио записа:

Ученици одељења 2/11, смера за сценску и аудио-визуелну уметност, снимили су краткометражни филм о Светоме Сави и било би им веома драго да ово њихово дело погледате до краја.

Лице ове Светосавске академије улепшаће и литерарни рад ученице 3/10, Емилије Здравковић, која је, у Центру за стручно усавршавање Крушевац, награђена другом наградом на Конкурсу Подружнице Расинског округа Друштва за српски језик и књижевност Србије. Њен рад можете прочитати овде >>>

Путује без пута и пут се пред њим рађа

И на крају, у име колектива и ученика Гимназије, поздрављају вас професорке српског језика и књижевности, Ивана Несторовић и Гордана Зајић, које су ову Светосавску академију осмислиле и заједно са ученицима реализовале.

Још једном хвала и нека нам је свима срећна слава, Свети Сава!