Početak » Novosti » Sveti Sava, izvan vremena

Sveti Sava, izvan vremena

I ove godine smo se sabrali da „uskliknemo s ljubavlju Svetitelju Savi“ . To činimo već drugi put u neobičnim okolnostima. Naše „sabranje“ je i ovog puta bez domaćinskih zagrljaja i poljubaca, na koje ste i na koje smo navikli. Ipak, nije nam mala uteha što su nam gosti danas svi profesori Gimnazije, predstavnici Crkve i institucija, svi njeni saradnici; svi njeni đaci, i bivši i budući; svi roditelji đaka… svi Kruševljani, svi prijatelji Gimnazije! Dobro nam došli!

U metežu pandemijske pošasti koja je iz temelja pomerila živote svakog zemaljskog stvora, uznemireni zbog sadašnjosti, uplašeni od budućnosti, romantičarski bežimo u prošlost. A u onoj nacionalnoj, na svakom bedemu, na početku i na kraju, i u najdubljoj i u najvišoj tački, na svakoj raskrsnici – svetlonosi najsvestranije, najodanije,  najtemeljnije, najsabornije ime srpske nacije – Sveti Sava.

U nastavku naše Svetosavske akademije obratiće vam se direktorka, Biljana Dačić:

Beseda direktorke, Biljane Dačić

Svetosavski đak, Milica Rakić, obratiće vam se putem audio zapisa:

Učenici odeljenja 2/11, smera za scensku i audio-vizuelnu umetnost, snimili su kratkometražni film o Svetome Savi i bilo bi im veoma drago da ovo njihovo delo pogledate do kraja.

Lice ove Svetosavske akademije ulepšaće i literarni rad učenice 3/10, Emilije Zdravković, koja je, u Centru za stručno usavršavanje Kruševac, nagrađena drugom nagradom na Konkursu Podružnice Rasinskog okruga Društva za srpski jezik i književnost Srbije. Njen rad možete pročitati ovde >>>

Putuje bez puta i put se pred njim rađa

I na kraju, u ime kolektiva i učenika Gimnazije, pozdravljaju vas profesorke srpskog jezika i književnosti, Ivana Nestorović i Gordana Zajić, koje su ovu Svetosavsku akademiju osmislile i zajedno sa učenicima realizovale.

Još jednom hvala i neka nam je svima srećna slava, Sveti Sava!