Почетак » Новости » Светлост светости Светог Саве

Светлост светости Светог Саве

Свечаном Академијом Светлост светости Светог Саве Гимназија у Крушевцу прославила је своју славу.

Епитет Светосавског ђака краси од данас матуранткињу Јану Јевтић. Њој је награду уручила директорка школе Биљана Дачић.

Поздрављени су топлим аплаузом бивши професори и радници наше школе Иван Зорнић, Марица и Добривоје Грчак, Константин Доброта, Драган Грковић, Снежана Миладиновић и Славољуб Тасић. Имали смо част да их упознамо као угледне предаваче и племените људе.

У наставку свечаности уживали смо у песмама хора на челу са професором Дејаном Стојановићем. Својим гласом украсила је ово дивно сабрање наша Теодора Крстић.

Вида, Ана, Војин, Мартин, Милица, Ива, Јована и Емилија убедљиво су говорили о свевременским светосавским вредностима. Њихове менторке биле су професорке Ивана Несторовић и Гордана Зајић.

Овај програм био је љубави и хуманости у част! Надамо се да је порука коју смо  послали нашла пут до ваших умова и срца!

Емилија Павловић 4/5