Početak » Novosti » Svetlost svetosti Svetog Save

Svetlost svetosti Svetog Save

Svečanom Akademijom Svetlost svetosti Svetog Save Gimnazija u Kruševcu proslavila je svoju slavu.

Epitet Svetosavskog đaka krasi od danas maturantkinju Janu Jevtić. Njoj je nagradu uručila direktorka škole Biljana Dačić.

Pozdravljeni su toplim aplauzom bivši profesori i radnici naše škole Ivan Zornić, Marica i Dobrivoje Grčak, Konstantin Dobrota, Dragan Grković, Snežana Miladinović i Slavoljub Tasić. Imali smo čast da ih upoznamo kao ugledne predavače i plemenite ljude.

U nastavku svečanosti uživali smo u pesmama hora na čelu sa profesorom Dejanom Stojanovićem. Svojim glasom ukrasila je ovo divno sabranje naša Teodora Krstić.

Vida, Ana, Vojin, Martin, Milica, Iva, Jovana i Emilija ubedljivo su govorili o svevremenskim svetosavskim vrednostima. Njihove mentorke bile su profesorke Ivana Nestorović i Gordana Zajić.

Ovaj program bio je ljubavi i humanosti u čast! Nadamo se da je poruka koju smo  poslali našla put do vaših umova i srca!

Emilija Pavlović 4/5