Почетак » Новости » У знаку љубави и солидарности – пакетићи на поклон

У знаку љубави и солидарности – пакетићи на поклон

Поводом предстојећих божићних и новогодишњих празника, ученици крушевачке Гимназије заједно са својим вероучитељима и професорима грађанског васпитања, као и уз подршку других професора, приредили су пакетиће за своје другове из школе, као и за другу децу која немају услове да у изобиљу дочекају празнике. У договору са својим професорима и уз подршку директорке школе, ученици су одлучили да пакетићима обрадују децу која ће празник провести на дечијем одељењу крушевачке болнице, као и полазнике установе за особе са инвалидитетом. Циљ ове хуманитарне акције јесте подстицај емпатије међу младима, јер основна порука која проистиче из празника Христовог рођења које ишчекујемо, јесте управо позив на оваплоћење љубави.