Početak » Novosti » U znaku ljubavi i solidarnosti – paketići na poklon

U znaku ljubavi i solidarnosti – paketići na poklon

Povodom predstojećih božićnih i novogodišnjih praznika, učenici kruševačke Gimnazije zajedno sa svojim veroučiteljima i profesorima građanskog vaspitanja, kao i uz podršku drugih profesora, priredili su paketiće za svoje drugove iz škole, kao i za drugu decu koja nemaju uslove da u izobilju dočekaju praznike. U dogovoru sa svojim profesorima i uz podršku direktorke škole, učenici su odlučili da paketićima obraduju decu koja će praznik provesti na dečijem odeljenju kruševačke bolnice, kao i polaznike ustanove za osobe sa invaliditetom. Cilj ove humanitarne akcije jeste podsticaj empatije među mladima, jer osnovna poruka koja proističe iz praznika Hristovog rođenja koje iščekujemo, jeste upravo poziv na ovaploćenje ljubavi.