Почетак » Новости » Завршне активности пројекта

Завршне активности пројекта

Наставници наше Гимназије су протекле три године, заједно са колегама из Гимназије Цеље Центер из Словеније, Националне школе менаџмента и 32. школе Св. Климент Охридски из Бугарске и гимназије Мерам Анадолу Лисези из Турске, радили на методологији развоја меких вештина и предузетничког начина размишљања код ученика.

Последњи састанак партнера Ерасмус+ пројекта YЕССС одржан је 22. и 23. септембра у Бугарској, у просторијама Националне школе за менаџмент у Софији. Састанку су присуствовале директорка Гимназије Биљана Дачић и координатор пројекта у нашој школи Александра Филиповић. Разговарало се о завршним активностима пројекта, ширењу, његовој одрживости и будућој имплементацији. Значајан део састанка је био посвећен плановима за развој новог пројекта, којим би требало да буде настављена ова успешна сарадња. Током боравка у Софији организован је обилазак партнерске школе Св. Климент Охридски и представљени примери добре праксе.

Приручник за наставнике, који је развијен током пројекта, биће представљен на конференцији крајем октобра у свакој партнерској школи и јавно доступан на 5 језика (енглеском, српском, словеначком, бугарском и турском) у електронској верзији на сајту пројекта https://yesssproject.eu/.