Почетак » Новости » “Глобална едукативна авантура”

“Глобална едукативна авантура”

Ученици Гимназије учествовали су у манифестацији Европска ноћ истраживача која се организује у целој Србији и Европи.

Носилац програма, Факултет за физичку хемију из Београда, са партнерима у Крушевцу ( Културни центар, Град Крушевац и Удружење биолога Крушевац), организовао је 30. септембра 2022. године интерактивно предавање и квиз Глобална едукативна авантура који је водио проф. Анте Чурлин.

Ученици су током интерактивног предавања имали прилике да путују око света у различитим историјским периодима, до свемира и назад, да у реалном времену посматрају природне лепоте удаљених предела, као и да учешћем у квизу освоје награде. Након квиза ученици су посетили поставку експеримената на Тргу глумаца и учествовали у вршњачкој едукацији.