Početak » Novosti » “Globalna edukativna avantura”

“Globalna edukativna avantura”

Učenici Gimnazije učestvovali su u manifestaciji Evropska noć istraživača koja se organizuje u celoj Srbiji i Evropi.

Nosilac programa, Fakultet za fizičku hemiju iz Beograda, sa partnerima u Kruševcu ( Kulturni centar, Grad Kruševac i Udruženje biologa Kruševac), organizovao je 30. septembra 2022. godine interaktivno predavanje i kviz Globalna edukativna avantura koji je vodio prof. Ante Čurlin.

Učenici su tokom interaktivnog predavanja imali prilike da putuju oko sveta u različitim istorijskim periodima, do svemira i nazad, da u realnom vremenu posmatraju prirodne lepote udaljenih predela, kao i da učešćem u kvizu osvoje nagrade. Nakon kviza učenici su posetili postavku eksperimenata na Trgu glumaca i učestvovali u vršnjačkoj edukaciji.