Početak » Novosti » Završne aktivnosti projekta

Završne aktivnosti projekta

Nastavnici naše Gimnazije su protekle tri godine, zajedno sa kolegama iz Gimnazije Celje Center iz Slovenije, Nacionalne škole menadžmenta i 32. škole Sv. Kliment Ohridski iz Bugarske i gimnazije Meram Anadolu Lisezi iz Turske, radili na metodologiji razvoja mekih veština i preduzetničkog načina razmišljanja kod učenika.

Poslednji sastanak partnera Erasmus+ projekta YESSS održan je 22. i 23. septembra u Bugarskoj, u prostorijama Nacionalne škole za menadžment u Sofiji. Sastanku su prisustvovale direktorka Gimnazije Biljana Dačić i koordinator projekta u našoj školi Aleksandra Filipović. Razgovaralo se o završnim aktivnostima projekta, širenju, njegovoj održivosti i budućoj implementaciji. Značajan deo sastanka je bio posvećen planovima za razvoj novog projekta, kojim bi trebalo da bude nastavljena ova uspešna saradnja. Tokom boravka u Sofiji organizovan je obilazak partnerske škole Sv. Kliment Ohridski i predstavljeni primeri dobre prakse.

Priručnik za nastavnike, koji je razvijen tokom projekta, biće predstavljen na konferenciji krajem oktobra u svakoj partnerskoj školi i javno dostupan na 5 jezika (engleskom, srpskom, slovenačkom, bugarskom i turskom) u elektronskoj verziji na sajtu projekta https://yesssproject.eu/.