Početak » Novosti » “Znanjem spajamo vekove” – svečana akademija povodom Dana škole

“Znanjem spajamo vekove” – svečana akademija povodom Dana škole

U nedelju, 9. juna, u sali Kruševačkog pozorišta, svečano je obeležen Dan škole. Akademijom pod naslovom “Znanjem spajamo vekove” predstavljen je bogat, raznovrstan sadržaj veoma uspešne školske godine. Iz tog sazvežđa najboljih učenika za đaka generacije izabran je Tadija Jelesijević, koji je, prilikom primanja priznanja, prisutnima uputio reči dostojne pamćenja:

“Poštovani profesori, učenici i dragi gosti, izuzetna mi je čast što imam priliku da govorim ispred svih vas kao đak generacije Gimnazije.
Iako živimo u vremenima poljuljanog sistema vrednosti, sistema u kome je znanje izgubilo vrednost, a rad i trud potpuno izgubili na značaju, titula đaka generacije mi je ipak izuzetno draga jer predstavlja nadu – nadu da će se možda upravo naša generacija izboriti sa svim iskušenjima koja današnjica nameće, da ćemo se boriti za prave vrednosti i da ćemo postati generacija pravih intelektualaca koji su iz Gimnazije poneli kritičko mišljenje, koji neće prodati svoju čast i koji će se hrabro boriti za bolje društvo.
Učenici Gimnazije dugi niz godina postižu izvanredne rezultate u svim sferama i ova škola je oblikovala ljude koji su u svojim životima činili velika i plemenita dela. Međutim, verujem da Gimnazija može i mnogo više da ponudi i da će svoj puni potencijal ispuniti u godinama koje slede. Voleo bih da buduće generacije motivišem da istraju u svojim snovima, predano rade na njima i da ih prepreke i nerazumevanje na koje možda naiđu ne sputaju, već da im budu dodatni podstrek da nadmaše uspehe svojih prethodnika.
Verujem da naša škola može da postane mesto na kome će svaki pojedinac moći da pronađe sebe i podršku za svoje snove, a da ćemo vođeni duhom gimnazijalaca, duhom koji će opstati uprkos svim poteškoćama na koje naiđe, to i postići.”

Snimak svečane akademije možete pogledati ovde>>>