Почетак » Новости » Школа одрживог развоја

Школа одрживог развоја

У оквиру пројекта  Школа одрживог развоја, који заједно реализују Центар за еколошку политику и одрживи развој Факултета политичких наука и Центар за едукацију и друштвену еманципацију младих , 25.фебруара  је реализована прва од три активности које су планиране пројектом.  Пројекат је подржан од стране Министарства за заштиту животне средине и Министарства просвете науке и технолошког развоја.

Координатор Центра за каријерни развој,   Пајазит Помак , посетио је нашу школу и одржао  предавање за ученике.

Циљ пројекта је едукација младих о глобалним еколошким проблемима савременог друштва.

Одрживи развој је концепт који тежи побољшању квалитета живота људи повезујући економски развој, заштиту животне средине и друштвену одговорност.

Будућим генерацијама смо дужни да оставимо :

• Чист ваздух
  • Незагађену воду
  • Стабилан састав атмосфере
  • Плодно земљиште
  • Чисту и доступну енергију
  • Очувану природу

Закључак предавања најбоље описује мисао Алберта Анштајна:

Главни проблеми са којима се сусрећемо не могу се решити на истом нивоу размишљања на којем смо били кад смо их стварали.

Наставник биологије Александра Радомировић

Ученици: