Početak » Novosti » Škola održivog razvoja

Škola održivog razvoja

U okviru projekta  Škola održivog razvoja, koji zajedno realizuju Centar za ekološku politiku i održivi razvoj Fakulteta političkih nauka i Centar za edukaciju i društvenu emancipaciju mladih , 25.februara  je realizovana prva od tri aktivnosti koje su planirane projektom.  Projekat je podržan od strane Ministarstva za zaštitu životne sredine i Ministarstva prosvete nauke i tehnološkog razvoja.

Koordinator Centra za karijerni razvoj,   Pajazit Pomak , posetio je našu školu i održao  predavanje za učenike.

Cilj projekta je edukacija mladih o globalnim ekološkim problemima savremenog društva.

Održivi razvoj je koncept koji teži poboljšanju kvaliteta života ljudi povezujući ekonomski razvoj, zaštitu životne sredine i društvenu odgovornost.

Budućim generacijama smo dužni da ostavimo :

• Čist vazduh
  • Nezagađenu vodu
  • Stabilan sastav atmosfere
  • Plodno zemljište
  • Čistu i dostupnu energiju
  • Očuvanu prirodu

Zaključak predavanja najbolje opisuje misao Alberta Anštajna:

Glavni problemi sa kojima se susrećemo ne mogu se rešiti na istom nivou razmišljanja na kojem smo bili kad smo ih stvarali.

Nastavnik biologije Aleksandra Radomirović

Učenici: