Почетак » Новости » Ученици у служби екологије

Ученици у служби екологије

У оквиру пројекта за младе Науку примени Крушевац озелени ученици Гимназије су 21. октобра 2022. године посетили  Институт за крмно биље Крушевац и специјални резерват природе Осредак.

У оквиру научне делатности Институт се  бави оплемењивањем и генетиком вишегодишњих и једногодишњих легуминоза и енергетских трава,  проучавањем и чувањем генофонда биљака, као и пчеларством.

Теренским радом у специјалном резервату Осредак ученици су имали прилике да се упознају са биодиверзитетом. Најзначајнији представник флоре  је жути локвањ као строго заштићена врста. Резерват представља повољно место за развој одрживог  екотуризма који се заснива на природним одликама.

Пројекат за младе Науку примени Крушевац озелени је под покровитељством града Крушевца, Локалног акционог плана за младе и Канцеларије за младе Крушевац, а реализује га Удружење биолога Крушевац.

Александра Радомировић, проф. биологије