Početak » Novosti » Učenici u službi ekologije

Učenici u službi ekologije

U okviru projekta za mlade Nauku primeni Kruševac ozeleni učenici Gimnazije su 21. oktobra 2022. godine posetili  Institut za krmno bilje Kruševac i specijalni rezervat prirode Osredak.

U okviru naučne delatnosti Institut se  bavi oplemenjivanjem i genetikom višegodišnjih i jednogodišnjih leguminoza i energetskih trava,  proučavanjem i čuvanjem genofonda biljaka, kao i pčelarstvom.

Terenskim radom u specijalnom rezervatu Osredak učenici su imali prilike da se upoznaju sa biodiverzitetom. Najznačajniji predstavnik flore  je žuti lokvanj kao strogo zaštićena vrsta. Rezervat predstavlja povoljno mesto za razvoj održivog  ekoturizma koji se zasniva na prirodnim odlikama.

Projekat za mlade Nauku primeni Kruševac ozeleni je pod pokroviteljstvom grada Kruševca, Lokalnog akcionog plana za mlade i Kancelarije za mlade Kruševac, a realizuje ga Udruženje biologa Kruševac.

Aleksandra Radomirović, prof. biologije