Почетак » Новости » Сазвежђе најбољих

Сазвежђе најбољих

Наш светосавски ученик, Тадија Јелесијевић, говорио је данас у Градској управи, приликом добијања Светосавске награде, о вредностима које представља светосавље.

Он се присутнима обратио у име свих награђених ученика и студената, истакнувши притом да је професија учитеља и предавача света мисија која треба да изгради боље и хуманије друштво, а да је Свети Сава узор како треба волети свој народ и бити активан у борби за његов напредак.

Овом приликом награђен је и ученик 4/10, Никола Тонић, али као изабрани светосавски ђак Музичке школе “Стеван Христић”.

Међу награђеним студентима су бивше ученице Гимназије, Јована Динић и Маја Пецић. Оне су студенткиње 4. године Медицинског факултета у Београду, а у претходној школској години су положиле све испите са просечном оценом 10.

Поносни смо на наше светосавце и честитамо им на још једном признању!