Početak » Novosti » Sazvežđe najboljih

Sazvežđe najboljih

Naš svetosavski učenik, Tadija Jelesijević, govorio je danas u Gradskoj upravi, prilikom dobijanja Svetosavske nagrade, o vrednostima koje predstavlja svetosavlje.

On se prisutnima obratio u ime svih nagrađenih učenika i studenata, istaknuvši pritom da je profesija učitelja i predavača sveta misija koja treba da izgradi bolje i humanije društvo, a da je Sveti Sava uzor kako treba voleti svoj narod i biti aktivan u borbi za njegov napredak.

Ovom prilikom nagrađen je i učenik 4/10, Nikola Tonić, ali kao izabrani svetosavski đak Muzičke škole “Stevan Hristić”.

Među nagrađenim studentima su bivše učenice Gimnazije, Jovana Dinić i Maja Pecić. One su studentkinje 4. godine Medicinskog fakulteta u Beogradu, a u prethodnoj školskoj godini su položile sve ispite sa prosečnom ocenom 10.

Ponosni smo na naše svetosavce i čestitamo im na još jednom priznanju!