Početak » Novosti » Sto pedeset šesti Dan škole — u virtuelnom okruženju

Sto pedeset šesti Dan škole — u virtuelnom okruženju

Iza nas je još jedna nesvakidašnja školska godina. Najveći deo svih naših obrazovnih i društvenih aktivnosti odvijao se u virtuelnom svetu, u koji smo silom prilika, zbog pandemije, morali da pređemo. I ovaj Dan škole, kao i prethodni, provešćemo ispred ekrana, umesto na svečanoj akademiji.

Ipak, život teče i obrazovanje pronalazi svoje nove puteve. Osim neizvesnosti, strahova i teških trenutaka, prethodnu školsku godinu obeležilo je i mnogo novih saznanja, izazova i uspeha na takmičenjima. Moramo svakako dodati i neke životne mudrosti do kojih smo došli onim nepogrešivim, iskustvenim putem.

Ovu virtuelnu svečanu akademiju otvorićemo Šopenovom etidom u F-molu (Chopin op.25 “The Bees”) u izvođenju Lazara Miletića.

Vredna novinarska sekcija uspela je da sumira sve važne događaje iz prethodne školske godine i objavi novi broj školskog časopisa „Venturi“, a, u duhu ovog vremena, časopis možete pročitati na sledećem linku:

Venturi broj25

Ili na ovom linku https://issuu.com/casopis_venturi/docs/broj25

I, bez obzira na sve, gimnazijalci su i ove godine vredno učili, učestvovali u sportskim događajima i svim vrstama takmičenja, u humanitarnim i ekološkim akcijama. Našli su način i da neguju i dele sa nama svoje umetničke sklonosti — Pavle Ivanović recituje pesmu „Moć govora“ Branislava Brane Petrovića, a Miona Moskovljević Preverovu “Barbaru”:

Ni članovi dramske sekcije nisu gubili vreme — dramu „Jesen stiže, dunjo moja“ pripremili su i premijerno izveli na četrnaestom „Tin festu“, koji je ove godine imao revijalni karakter. S obzirom na to da je predstavu mogao uživo videti samo mali broj zainteresovanih, snimak je dostupan ovde:

Sa nadom da ćemo sledeći Dan škole proslavljati u lepšim prilikama, poštovana virtuelna publiko, hvala vam na pažnji!

Svečanu akademiju realizovali:

Dejan Stojanović, prof. muzičke kulture; Mirjana Bojković i Slađana Damnjanović, profesorke srpskog jezika i književnosti (novinarska sekcija); Ivana Nestorović, prof. srpskog jezika i književnosti (recitatorska sekcija); Milena Damnjanović, prof. francuskog jezika; Nevena Simić i Nela Milojević, profesorke srpskog jezika i književnosti (dramska sekcija); Stanislava Arsić, prof. srpskog jezika i književnosti (autor teksta svečane akademije i koordinator njene realizacije); Tanja Nikolić, prof. srpskog jezika i književnosti (koordinator u realizaciji programa); Slađana Rakić, prof. srpskog jezika i književnosti (konačna realizacija na školskom sajtu).