Почетак » Новости » Актуелности о рачунарском смеру

Актуелности о рачунарском смеру

Почевши од школске 2018/2019. године Гимназија Крушевац уписује одељење ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику. Упис ученика у ово одељење рангира се на
основу следећих критеријума:

– Успеха на пријемном испиту (за упис ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику) – тест из математике.
– Успеха на завршном испиту.
– Успеха у претходном школовању (општи успех од 6. до 8. разреда основне школе и резултати постигнути на такмичењима у 8. разреду из предмета који су од значаја за упис одређеног одељења).
– Да би положио пријемни испит из математике ученик мора да оствари минимум 120 бодова.
– Максимални број бодова који ученик може да оствари на испиту је 240.
Информације о наредним активностима у вези са уписом у одељење ученика са посебним способностима за рачунaрство и инфроматику биће објављене на сајту Гимназије Крушевац.

Уколико сте заинтересовани за упис у ово одељење позивамо Вас да попуните анкету на следећем линку:

Анкета

Такође погледајте садржај приложених докумената са правилима уписа и тестовима из претходних година:

prijemni-rac-2014

prijemni-rac-2015

prijemni-rac-2016

prijemni-rac-2017

Још детања и прошлогодишње задатке са испита пронађите на линку: