Почетак » Новости » Европски школски дан спорта

Европски школски дан спорта

Српски савез професора физичког васпитања и спорта у сарадњи са EUPEA (European Physical Education Association) уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја организује Европски Школски Спортски Дан (European School Sports Day-ESSD).

Европски школски спортски дан је паневропска иницијатива која има за  циљ промоцију физичке активности на међународном нивоу и укључивање што већег броја деце и младих у процес физичког вежбања.

Актив физичког и здравственог васпитања Гимназије у Крушевцу је, низом активности,  узео учешће у реализацији ове спортске манифестације која се ове године реализује 29. септембра под слоганом „Уживај у спорту и физичком вежбању“.

Ученицима су овим поводом подељени флајери који осликавају важност спорта, вежбања, здраве исхране и неговања правих вредности.