Почетак » Новости » Европски дан језика

Европски дан језика

Ученици и професори Гимназије у Крушевцу  обележили су Међународни дан језика који има за циљ промоцију културе и језичке разноликости народа Европе.

Свечани догађај је одржан 26. септембра у 19 часова, у кабинету за музичку културу. Програм су припремили професори енглеског и другог страног језика у сарадњи са ученицима.Током програма ученици су представили своје презентације о значају европских језика, упознајући нас на тај начин са њиховом историјом и културним обележјима . Програм је имао и свој уметнички део  у коме су ученици изводили песме на француском, немачком, италијанском и енглеском језику.  Тиме је наглашено богатство језика и лепота језичке разноликости.

Након пригодног програма уследила је и пригодна закуска – ђаконије из разних земаља у чијој припреми су такође учествовали ученици.

Сви присутни су уживали у догађају који је указао на важност подизања свести о међукултуралном, глобалном разумевању и размени идеја без обзира на језичке разлике.

Андреа Милутиновић 4/2