Početak » Novosti » Evropski školski dan sporta

Evropski školski dan sporta

Srpski savez profesora fizičkog vaspitanja i sporta u saradnji sa EUPEA (European Physical Education Association) uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja organizuje Evropski Školski Sportski Dan (European School Sports Day-ESSD).

Evropski školski sportski dan je panevropska inicijativa koja ima za  cilj promociju fizičke aktivnosti na međunarodnom nivou i uključivanje što većeg broja dece i mladih u proces fizičkog vežbanja.

Aktiv fizičkog i zdravstvenog vaspitanja Gimnazije u Kruševcu je, nizom aktivnosti,  uzeo učešće u realizaciji ove sportske manifestacije koja se ove godine realizuje 29. septembra pod sloganom „Uživaj u sportu i fizičkom vežbanju“.

Učenicima su ovim povodom podeljeni flajeri koji oslikavaju važnost sporta, vežbanja, zdrave ishrane i negovanja pravih vrednosti.