Почетак » Новости » Јавни позив за учеснике у пројекту “Млади предузетници у средњој школи”

Јавни позив за учеснике у пројекту “Млади предузетници у средњој школи”

Јавни позив

за учеснике у пројекту Млади предузетници у средњој школи, отворен за све наставнике запослене у Гимназији у Крушевцу

Поштоване колеге,

Обраћамо Вам се са позивом да учествујете у међународном пројекту  стратешког партнерства Млади предузетници у средњој школи, који се одвија уз подршку Еразмус+ програма Европске уније. Циљ пројекта је развијање и усвајање предузетничког начина размишљања код ученика средњих школа кроз обучавање наставника за примену сврсисходних метода и приступа. Пројекат је настао као одговор растућој потреби развоја предузетничког начина размишљања и вештина код младих, а у складу је и са реформом образовања  у Србији. Више информација можете пронаћи на сајту пројекта  yesssproject.eu.

Три изабрана наставника – тренера присуствоваће петодневној обуци од 18. до 24. јуна 2020. у Софији (Бугарска), а затим ће, током дводневне обуке 29. и 30. јуна 2020, пренети стечена знања групи од деветоро изабраних наставника наше школе. Сваки од деветоро наставника примениће стечена знања током наредне школске године и пренети своја запажања другим колегама. Сви изабрани наставници ће учествовати у информисању јавности, на две националне радионице, у пилот–фази припреме приручника за наставнике, као и у примени и ширењу пројекта. Поред бесплатне обуке, учесници ће добити и сертификате о учешћу у међународном пројекту, унапредиће и развити сопствене компетенције и самопоуздање и стећи позитивно искуство у сарадњи са колегама из иностранства.

Сви учесници треба да:

— буду активни у свом раду и заинтересовани за овакав вид сарадње, усавршавања и тимског рада;

— користе ИKТ у раду и комуникацији;

— учествују у свим активностима које су предвиђене пројектом;

— благовремено подносе извештаје о својим активностима у пројекту;

Наставници тренери (остали наставници пожељно) треба да

— говоре енглески језик (B1 ниво);

— имају искуства у држању обука и семинара;

— имају искуства у сарадњи са колегама и школама из иностранства.

Сви заинтересовани наставници могу се пријавити слањем своје биографије и мотивационог писма до 23. фебруара 2020. године на мејл afilipovic.gimks@gmail.com. Потребно је нагласити да ли се пријављујете за наставника тренера или за наставнике учеснике.

Ако Вам је потребно више информација о пројекту, слободно нам се обратите.

Хвала на сарадњи!

Биљана Дачић, директор,