Početak » Novosti » Planirani susret na Sajmu knjiga

Planirani susret na Sajmu knjiga

Na 65. Međunarodnom sajmu knjiga predstavila se i naša škola u saradnji sa Centrom za stručno usavršavanje Kruševac. Uporedo, održan je i Sajam obrazovanja, gde se na štandu Centra za promociju nauke predstavila lingvistička sekcija.

Profesor mr Dušica Dobrodolac govorila je o radu Gimnazije i smerovima koji se upisuju. Podeljen je promotivni materijal o specijalizovanim odeljenjima.

Lingvistička sekcija predstavila je poster – prezentaciju kojom je naglasila čuvanje ćirilice i našeg jezika. Ana Arsić, naš filolog i od oktobra student Srpskog jezika i književnosti predstavila je video-prilog “Kako negujem srpski jezik”, a Dunja Živković, učenica 4/1, predstavila je jezičku sliku sveta danas. Naglašeno je negovanje funkcionalne pismenosti i srpskog jezika. Učenici su podelili materijal kojim su predstavili specijalizovane smerove Gimnazije.

Učenici su pratili i književne susrete na Sajmu, a naročito su uživali u novim izdanjima klasičnih pisaca.

Jana Jevtić 4/10