Почетак » Секције » Шаховска секција – поново у Гимназији

Шаховска секција – поново у Гимназији

У Гимназији је кренула са радом шаховска секција. Секцију води ФИДЕ мајстор у шаху, Марија Урошевић, међународни лиценцирани шаховски инструктор, бивша кадетска и омладинска репрезентативка Србије, бивша првакиња Грчке у проблемском шаху, професор економије и бизниса у нашој школи.
Ученици који желе да играју шах, науче нешто ново о шаховским мотивима, отварањима, баве се шаховским проблемима, могу се пријавити директно код професорке Марије или свом разредном старешини. Следећи шаховски састанак секције биће одржан у суботу, 22.априла са почетком у 09 часова.
На крају школске године шаховска секција организоваће првенство Гимназије у шаху и уколико могућности допусте, симултанку са неким од бившких шаховских репрезентиваца Србије.
Gens una Sumus!