Почетак » Новости » Такмичење у склапању Рубикове коцке

Такмичење у склапању Рубикове коцке

Математичка секција је у кабинету математике у уторак 10. марта 2020. године одржала квалификације за предстојеће прво државно такмичење ученика средњих школа у склапању Рубикове коцке.

Учествовало је 10 ученика из свих разреда, а најбројнији су били ученици другог разреда. Играло се у два круга и рачунао се бољи резултат за сваког такмичара. Пре почетка решавања, такмичари су имали 20 секунди да погледају Рубикову коцку и врате је на сто. Разлика између тројице првопласираних након првог круга је била мања од 3 секунде, али Марко Сладоје 4.7 (32,43) и Урош Бејат 3.8 (35,3) нису успели да побољшају резултат у другом кругу, тако да је Ђорђе Илић 4.9 остао на првом месту и у коначном пласману, са најбољим временом 32,14 секунди. Мање од минута за слагање је требало и четвртопласираном Војину Стевановићу 3.8 (39,91) и петопласираном Марку Стевановићу 1.9 (43,58). Ђорђе Илић ће представљати нашу школу на државном такмичењу у Нишу.

Александра Филиповић, проф.