Почетак » Новости » Трибина о безбедности у саобраћају

Трибина о безбедности у саобраћају

Представници Агенције за безбедност саобраћаја одржали су 23. октобра едукативну трибину у Крушевачкој Гимназији.

Едукативне трибине намењене су средњошколцима свих разреда, који тек улазе у свет возача, организоване су у циљу повећања свести младих о важности безбедне и сигурне вожње.

Ђацима наше школе обратио се Милан Митић, који је преношењем своје животне приче, односно саобраћајне незгоде коју је доживео управљајући мотором, без кациге и под дејством алкохола, указао младима на неопходност савесног понашања пре него што било ко од њих заузме позицију возача.

Циљ трибина био је да се присутнима скрене пажња на значај безбедног понашања у саобраћају, као и на последице које се могу десити у супротном. Такође, било је приче и о изградњи исправих ставова, промени понашања и стицању нових знања како би били безбеднији у саобраћају.

Тијана Николић 2/4